Centrum klinických studií

Účast v klinických studiích

Klinické studie jsou jedním ze základních pilířů rozvoje medicíny a léků, které pomáhají denně mnoha pacientům. Naše centrum zajišťuje klinické studie léků a výzkum léčby pacientů, díky čemuž se naši pacienti mohou bezplatně klinických studií účastnit.

Klinické studie jsou jedním z posledních kroků dlouhého procesu vývoje léků (od prvotního objevu v laboratoři až po schválení příslušnými úřady). Díky klinickému výzkumu zjišťujeme informace o těle, a jak na něj lék působí, jde o jediný způsob, jak vyvinou bezpečné a účinnější léky.

V klinické fázi jsou léky testovány na lidech, z podstaty věci je účast nemoci v lidském těle naprosto nezbytné a je důležité si uvědomit, že výsledek nepomůže jen jedinci, ale všem dalším pacientům s danou obtíží. Součástí klinických výzkumů je také investigativní medicína, která zahrnuje také porovnání se stávajícími léky a pomáhá tak rozvoji a eliminaci vedlejších účinků.

Našim pacientům nabízíme možnost se klinické studie bezplatně účastnit, zda je to pro daného pacienta vhodné, však záleží na mnoha faktorech zdravotního stavu.