Lékařské služby

Nabízíme konzultace Vašich problémů s kůží, vlasy a nehty, stanovení či ověření diagnózy, vysvětlení příčin i možností léčby.

Klademe velký důraz na odbornost, individuální a diskrétní přístup. V dnešní uspěchané době totiž nemáme na nic čas. Máme-li zdravotní obtíže, návštěvu lékaře často odkládáme a nakonec na vyšetření dlouho čekáme. Postihuje-li nemoc kůži na viditelném místě nebo je doprovázena nepříjemnými pocity (svěděním, pálením apod.), potřebujeme vyšetření a léčbu co nejdříve. Chceme vědět, co onemocnění způsobilo, jak ho co nejdříve vyléčit a jak mu příště případně předejít.
Konzultaci si u nás domluvíte na dobu, kterou si zvolíte.

Všeobecná dermatologie pro dětské i dospělé pacienty

Ošetřujeme a léčíme všechny kožní obtíže dětí i dospělých. Na základě komplexního vyšetření léčíme kožní problémy s důrazem na prevenci komplikací.
Zajišťujeme také konzultace nálezů jiných kožních lékařů a konzultace nežádoucích účinků léků na kůži.
U dětských pacientů jde nejčastěji o vrozené kožní vady i vzácné kožní choroby, s přibývajícím věkem o akné, které je kožním onemocněním bez rozdílu věku.

Nejčastěji léčené obtíže:

  • Kožní zánět: atopický ekzém, lupénka, růžovka, imunitně podmíněné nemoci, kožní změny u nemocí vnitřních.
  • Kožní nádor: kožní výrůstky, bradavice, pigmentová znaménka, rakovina kůže (karciomy, maligní melanoma) a další.
  • Kožní infekce: moluska, bradavice, opary, lymská borelióza, impetigo, růže, plísně neboli mykózy kůže, vlasů i nehtů.
  • Poruchy pigmentace kůže: vitiligo, melasma

Preventivní dermatologie

Pravidelné kožní prohlídky jsou tím nejmenším, co můžeme všichni pro zdraví naší kůže dělat. Kůže je zrcadlem vnitřních nemocí, a proto je preventivní dermatologie jedním z nejefektivnějších oborů pro poznání celkového zdraví pacienta. Díky spolupráci se souvisejícími specializacemi využíváme celý potenciál informací, které nám o našem zdraví kůže poskytuje.

Během preventivní prohlídky se stanoví diagnóza kožních změn a riziko vzniku kožních nádorů. Následně jsou doporučena taková opatření, která riziko vzniku kožních nádorů mohou snížit a nádorům předejít.