Lymfologické centrum 

O centru

Lymfedém neboli lymfatický či mízní otok vzniká následkem poškození lymfatického systému (mízních cév a mízních uzlin). Je to celoživotní onemocnění, které významně negativně ovlivňuje kvalitu života pacienta a jeho blízkých. Neléčený lymfedém vede k trvalé invaliditě, je často provázen opakovanými kožními záněty. Lymfedém bývá obvykle na končetinách, ale může být postižena kterákoliv část lidského těla.

Primární lymfedém je následkem vývojové poruchy lymfatických cév nebo uzlin. Může být vrozený nebo vzniknout po porodu i až po třicátém pátém roce života. Lymfedém se může vyskytovat v rodinách a být doprovázen některými dalšími chorobami.

Sekundární lymfedém je otok, jehož příčina je známa. Je důsledkem poškození mízních cest např. poraněním, nádorem, opakovanými záněty. Často vzniká po operacích (operace nádoru prsu s odstraněním mízních uzlin), po radioterapii, a to i za několik let.

Nejprve na základě klinického a laboratorního vyšetření či lymfoscintigrafie stanovíme diagnózu, pátráme po příčině lymfedému. V případě primárního lymfedému zajistíme genetické vyšetření.

Léčba lymfedému je komplexní a dlouhodobá, nezřídka celoživotní. Vyžaduje úzkou spolupráci mezi pacientem, lymfoterapeutem a lékařem -  lymfologem.

Co vám můžeme nabídnout? 

 1. Léčbu lymfedému
 • Profesionální přístup a léčbu odborníky s mnohaletou praxí, kteří respektují Vaše individuální požadavky 
 • Komplexní lymfoterapii nemocným s primárním i sekundárním lymfedémem
 • Manuální lymfodrenáž, přístrojovou lymfodrenáž
 • Zaškolení v bandážování a cvičení
 • Porozumění a podporu
 1. Podpůrnou léčbu celulitidy
 2. Léčbu pomocí nejnovějšího modelu lymfodrenážního přístroje Lympha Press® Optimal Plus (rok výroby 2021)

Proč zvolit naše pracoviště?

 1. Léčbu hradí zdravotní pojišťovna v indikovaných případech (máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami)

 2. Dobrá dopravní dostupnost

 3. Klidné a bezpečné pracoviště v pandemii Covid19 mimo nemocnici, očkovaný personál…