Plazmaterapie

Přirozené omlazení pleti

Plazmaterapie je metoda omlazení pleti (rejuvenace) obohacenou vlastní krevní plazmu, která kůži účinně regeneruje a spouští tvorbu kolagenu a elastinu. 

Plazmaterapie je vhodná také pro hojení ran, k ošetření jizev nebo padání vlasů.

Plazmaterapie

Na naší klinice používáme pro plazmaterapii výhradně systém ACP® od firmy Arthrex.

Nejprve Vás čeká odborná konzultace s lékařem, který bude plazmu aplikovat. Při vlastní aplikaci plazmy kombinujeme různé injekční techniky tak, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku.

Díky unikátnímu systému ACP® jsme z 15 ml Vaší krve schopni připravit až 6-7 ml plazmy, což stačí na ošetření celého obličeje a v některých případech i krku.

Pro trvalý efekt je zapotřebí ošetření absolvovat 3x v měsíčních intervalech a následně jej opakovat 1x za 6–12 měsíců – individuálně dle doporučení lékaře.

Je důležité vědět, že plazmaterapie nemá okamžitý účinek. Nejedná se o metodu výplní cizí látkou, ale o tělu vlastní metodu založenou na přirozených hojivých a regeneračních procesech v tkáni. Proto vyhlazující efekt nepřichází okamžitě, ale dostaví se postupně. Úplné vypnutí, projasnění a zlepšení elasticity a struktury kůže můžeme čekat po třetí aplikaci.

Jak probíhá aplikace plazmy

 1. Informovaný souhlas a fotodokumentace
 2. Místní znecitlivění pomocí krému za použití okluzivní techniky (nechá se působit nejméně 25 minut)
 3. Příprava ACP® (odběr krve do ACP® stříkačky, centrifugace po dobu 4 minut)
 4. Místní dezinfekce kůže
 5. Injekční aplikace plazmy
 6. Fotodokumentace

Před výkonem

K dosažení nejlepšího výsledku dodržujte před výkonem následující pravidla:

 • 24 hodin před odběrem dodržujte pitný režim: příjem 2-3 litry nealkoholických tekutin (poslední půllitr nejlépe 2 hodiny před výkonem), omezte kofeinové nápoje, bylinné a zelené čaje.
 • 24 hodin před výkonem nekonzumujte žádné tučné potraviny, mléčné nápoje a potraviny a potravinové doplňky bohaté na vitamín K (saláty, asijská kuchyně, olivový olej, kuřecí maso).
 • Pokud užíváte léky, které prodlužují dobu krvácení (např. Acylpyrin, Anopyrin, Aspirin, Brufen, Diclofenac, Dolgit, Godasal, Ibalgin, Ibumax, Ibuprofen, Ibustrin, Nurofen, Olfen, Stacyl, Thomapyrin, Vessel Due, Voltaren), je vhodné je vysadit 7 dní

Po výkonu

Po výkonu dodržujte následující pravidla:

 • Menší fyzická námaha po dobu 24 hodin.
 • Ošetřenou pleť nenamáčejte a nepoužívejte make-up po dobu 4-6 hod.
 • Vyvarujte se nadměrnému pocení (sport, sauna), UV záření (přímé slunce) po dobu 3 dnů.
 • Relaxujte po dobu 2-3 dnů.